Nazywam się Adam Bytof (AdamB). Od ok. 40 lat moją wielką pasją jest badanie wpływu takich technik jak: medytacja, uważność (mindfuless), wizualizacja, trans, hipnoza, świadome śnienie, techniki oddechowe (breathwork), strumień obrazów (ImageStreaming) itp. na zdrowie, dobrobyt, większą odporność na stres, rozwój kreatywności i intuicji, uwolnienie się od uzależnień, zdolność do odnoszenia sukcesów, zmianę nawyków i jakość życia „tu i teraz”.

Od dzieciństwa fascynowały mnie stany transowe, mistyka, medytacja, joga itp. Pierwszą książkę o jodze dostałem, gdy miałem osiem lat. Moja formalna praktyka medytacji rozpoczęła się w 1983 roku od uczestnictwa w kilkutygodniowym „szkoleniu” w zakresie medytacji siddha-jogi u Swamiego Samatanandy, który gościł w Polsce na zaproszenie Lucyny Winnickiej. W tym czasie poznałem także Leonarda Orra, twórcę rebirthingu, czyli metody osiągania głęboko zmienionych stanów świadomości przy pomocy manipulacji oddechem (hiperwentylacja). Przeszedłem ok. 200 sesji tego typu. Kolejnym ważnym spotkaniem (1986) było seminarium z Vimalą Thakar (uczennicą Jiddu Krishanmurtiego), znakomitą nauczycielką medytacji uważności oraz wiele innych spotkań z głęboko doświadczonymi nauczycielami (Dennis Genpo Merzel, Swami Chidvilasananda i in.)

Istotnym elementem mojej edukacji i praktyki była wieloletnia współpraca z jednym z największych polskich hipnotyzerów (wykorzystywał hipnozę m.in. do rozwijania zdolności twórczych) i badaczy stanów transowych oraz zjawisk parapsychicznych – Lechem Emfazym Stefańskim, którego poznałem  w 1982 roku. Ukończyłem u niego kilka szkoleń z zakresu hipnozy i autohipnozy oraz stanów transowych między snem i czuwaniem (oparte o pracę z nagraniami do synchronizacji falowej mózgu). Z Lechem spotykaliśmy się często, nawet prowadziliśmy razem szkolenia, prawie do jego śmierci w 2010 roku. Również szkolenia w zakresie hipnozy ericksonowskiej i neurolingwistyki w latach 2003-2006 u Andrzeja Batko i Stephena Gilligana miały ogromny wpływ na moją praktykę. Jestem także absolwentem studiów podyplomowych w UW „Psychologia zmian postaw i zachowań” w 2004 roku.

Pierwsze szkolenia z zakresu pracy z podświadomością, autohipnozy, świadomego śnienia i stanów transowych poprowadziłem w 1994 roku. Jestem autorem pierwszej w Polsce książki na temat świadomego śnienia pt. „ONEIRONAUTYKA – Sztuka Świadomego Snu” (Warszawa 1996), współautorem książki „JASNOŚĆ. Podręcznik świadomego śnienia i medytacji” (Warszawa 2001) (Uwaga! Możesz otrzymać do nich oraz do wielu innych materiałów, nagrań i filmów bezpłatny dostęp po zapisaniu się na mój newsletter) oraz ok. 200 artykułów, które ukazały się m.in. w czasopismach „Nieznany Świat”, „Czwarty Wymiar”, „Nie z tej Ziemi”. Kilka razy występowałem jako ekspert w TVP, TVN oraz stacjach radiowych. Moje nagrania transowe i medytacyjne ukazują się od 2001 roku. Od 2005 roku, jako pierwszy w Polsce, wprowadziłem technologię personalizacji nagrań, poprzez użycie imienia konkretnego użytkownika nagrania. W ten sposób, wykorzystując znany w psychologii  „efekt imienia”, zwiększa się możliwości wpływu nagrań transowych na podświadomość.

Od 1994 roku przeprowadziłem ok. 350 warsztatów i kursów z zakresu medytacji uważności, autohipnozy, świadomego śnienia i stanów transowych, w których uczestniczyło ok. 7500 osób.