Nazywam się Adam B. (Adam Bytof), tworzę programy zmiany osobistej oparte o praktykę uważności (mindfulness), medytację i hipnozę. Swoją praktykę i edukację w tym zakresie rozpocząłem w 1982 roku od uczestnictwa w kilkutygodniowym „szkoleniu” w zakresie medytacji uważności u Swamiego Samatanandy, który gościł w Polsce na zaproszenie Lucyny Winnickiej. W tym czasie poznałem także Leonarda Orra, twórcę rebirthingu, czyli metody osiągania głęboko zmienionych stanów świadomości przy pomocy manipulacji oddechem (hiperwentylacja). Przeszedłem ok. 200 sesji tego typu. Kolejnym ważnym spotkaniem (1986) było seminarium z Vimalą Thakar (uczennicą Jiddu Krishanmurtiego), znakomitą nauczycielką medytacji uważności.

Niezwykle istotnym elementem mojej edukacji była wieloletnia współpraca z jednym z największych polskich hipnotyzerów, Lechem Emfazym Stefanskim, którego poznałem  w 1982 roku i ukończyłem u niego kilka szkoleń z zakresu hipnozy i autohipnozy. Z Lechem spotykaliśmy się często, nawet prowadziliśmy razem szkolenia, prawie do jego śmierci w 2010 roku. Również szkolenia w zakresie hipnozy ericksonowskiej i neurolingwistyki w latach 2003-2006 u Andrzeja Batko i Stephena Gilligana miały ogromny wpływ na moją praktykę. Jestem także absolwentem studiów podyplomowych w UW „Psychologia zmian postaw i zachowań” w 2004 roku.

Pierwsze szkolenia z medytacji, autohipnozy i świadomego śnienia poprowadziłem w 1994 roku. Jestem autorem pierwszej w Polsce książki na temat świadomego śnienia pt. „ONEIRONAUTYKA – Sztuka Świadomego Snu” (Warszawa 1996), współautorem książki „JASNOŚĆ. Podręcznik świadomego śnienia i medytacji” (Warszawa 2001) oraz ok. 200 artykułów, które ukazały się m.in. w czasopismach „Nieznany Świat”, „Czwarty Wymiar”. Kilka razy występowałem jako ekspert w TVP, TVN oraz stacjach radiowych. Moje nagrania hipnotyczne i medytacyjne ukazują się od 2001 roku. Od 2005 roku, jako pierwszy w Polsce, wprowadziłem do nagrań hipnotycznych technologię personalizacji nagrań, poprzez użycie imienia konkretnego użytkownika nagrania. W ten sposób, wykorzystując znany psychologii  „efekt imienia”, zwiększa się możliwości wpływu nagrań hipnotycznych na podświadomość.

 Od 1994 roku przeprowadziłem ok. 300 szkoleń z zakresu medytacji uważności, autohipnozy, świadomego śnienia i hipnozy, w których uczestniczyło ok. 7000 osób. Od 2016 roku postanowiłem się skupić na prowadzeniu konsultacji, sesji indywidualnych i grupowych oraz szkoleń przez Internet. Uważam, że jest to jeden z najbardziej obiecujących kierunków rozwoju w konsultacjach, szkoleniach i hipnozie, oferujący nieznane do tej pory możliwości pracy z podświadomością. Tworzę programy zmian zachowań i nawyków, oparte o praktykę medytacji uważności, pracę z nagraniami i najnowsze odkrycia psychologii.